Németbányai kirándulás

Idén ismét ellátogathattak Németbányára iskolánk tanulói. A kiránduláson a jelenlegi 3. osztályos gyerekek vettek részt a Német Nemzetiségi Önkormányzat támogatásával. 2019. szeptember 26-án csütörtök reggel indultunk busszal. A gyerekek izgatottan várták ezt a napot. Elsőként a faluházban néztünk meg egy hagyományőrző kiállítást sváb, magyar és a bakonyi betyár értékekről. Aztán ellátogattunk a Tarka Boci Portára, ahol nagy szeretettel fogadtak bennünket. Itt töltöttük az egész délelőttöt. Folyamatosan szervezték nekünk a jobbnál jobb programokat: kecskéket sétáltathattak és fejhettek a gyerekek, íjászkodtunk, lovagoltunk, kincset kerestünk Tündeírás segítségével, sorversenyeztünk, bocikat etettünk, tutajt készítettünk.

Ezután kisvonattal elindultunk megcsodálni a környéket. Idegenvezetőnk megmutatta nekünk a Bitva patakot, Pisztrángos tavat. Fotózkodtunk őszi kikericsek gyűrűjében, kristályos köveket kerestünk. Rengeteg élménnyel gazdagodtunk. Ezúton is köszönjük a szervezőknek ezt a fantasztikus napot.

(Kovácsné Fekete Veronika)