Európai Diáksport Napja

Futottunk

A technikai eszköz révén olyan kényelmet biztosítunk magunknak, ami a mozgásszegény életmódra szoktat rá egyre több embert. Mikor hazaérkezünk a garázsajtót sem kell kinyitnunk, csupán egy automatát hozunk működésbe az autónkból, sőt a televíziót is távkapcsolóval kezeljük. Még a gyerekek sem gyalogolnak eleget, a szülők viszik autójukkal az iskolába, egyre lenézettebb a testnevelés órai teljesítmény is a számítógépes produkcióhoz képest.

Intézményünk felismerve ezt a problémát, azon fáradozik, hogy megszerettesse és rászoktassa gyerekeinket a sportolásra.

Az Európai Diáksport Nap keretén belül minden tanulónk 2017 m-t futott szeptember 29-én. A gyerekek lelkesen feszültek neki a feladatnak. A célba érve jóleső fáradsággal állapították meg, hogy derekasan megküzdöttek a méterekkel.

(Turcsányi Istvánné)