Rákóczi-kupa

A Rákóczi csapata idén is otthon tartotta a kupát

Iskolánk hagyományait ápolva idén ősszel is megrendeztük a II. Rákóczi  Ferenc kispályás labdarúgó kupát.

A Csajági Református Általános Iskola, az Ősi Általános Iskola és a Berhidai Ady Endre Általános Iskola igazgatói örömmel fogadták el a meghívásunkat.
Szép, napsütéses őszi napon vártuk iskolánk pályáján a 7 – 8. osztályos tanulókból álló csapatokat.
Sorsolás után, a Berhidai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola játszott az Ősi csapatával.
Az izgalmas játék 2 : 2  végeredményt hozott. A továbbjutást büntetőrúgások döntötték el. A hazaiak biztos lábbal bombázták döntőbe a csapatukat.
Ezután a csajágiak csaptak össze a másik berhidai csapattal, ami 1 : 12 eredménnyel zárult. A meccsen Fülöp Adrián kiemelkedő játékkal 8 gólt szerzett.
A harmadik helyért az Ősiből érkezettek 6 : 0 arányban győzték le a csajági gyerekeket.
A két rivális berhidai iskola tanulói csaptak össze a bajnoki címért. Az igazságos döntetlennel zárult a mérkőzés.
A hetes rúgások nagy izgalmat hoztak. A hazaiak mindhárom büntetőjüket értékesítették, míg a vendégek a másodikat kihagyták, így el is dőlt a kupa sorsa.
A korrekt játékvezetésért Cseszárik Károlynak jár a köszönet.
Iskolánk tanulói erős “B középként”, síppal, dobbal, erre az alkalomra készített zászlókkal hajszolták győzelembe
a csapatunkat.
A mérkőzések után, tanulóink által készített szendvicsekkel és teával vendégeltük meg a játékosokat.
A helyezettek éremmel, a győztes csapat egy kupával is gazdagodott.
Aki ott volt sportszerű, színvonalas, nagy iramú mérkőzéseket látott.
A bajnok Berhidai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola csapata:
Bóta Bence
Kovács Martin – csapatkapitány